Na tym świecie, pośród nas, dziś rodzi się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło, pozwólmy, by rozpaliło się ono czułością Boga. Potrzebujemy Jego serdeczności. Bóg jest wielki w miłości! Bóg jest pokojem: prośmy Go, aby nam pomógł budować go każdego dnia w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych miastach i narodach, na całym świecie. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga.

Papież Franciszek

 

W tym czasie opromienionym chrześcijańską nadzieją, która pochodzi z betlejemskiej groty, prosimy Cię Jezu o dar radości i pokoju!

Jezu, narodzony dla nas, w tym szczególnym czasie pociesz tych, którzy doświadczają choroby, cierpienia i samotności; wesprzyj tych, którzy poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym i cierpiącym naszym braciom; wyciągnij ręce do tych, którzy utracili nadzieję i Twoje przyjście już ich nie cieszy; pomóż tym, którzy na drogach wiary się pogubili; przynieś łaskę pojednania do naszych rodzin, wspólnot parafialnych; Jezu przemieniaj nasze myślenie i nasze życie.

 

Niech Święta Bożego Narodzenia będą na nowo dobrym czasem na spotkania z Bogiem i bliskimi.