19 maja 2019 r., o godz. 12.00 w Katowickiej Katedrze świętowaliśmy jubileusze małżeńskie

Do tegorocznego hasła XII edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które brzmi: „Rodzina – wspólnota pokoju” nawiązał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas Eucharystii w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla.

– Bóg pragnie, aby ludzkość żyła w zgodzie i pokoju. Dlatego położył jego fundamenty w samej naturze człowieka, stworzonego „na Jego obraz”. Ten Boży obraz urzeczywistnia się nie tylko w pojedynczym człowieku, ale także w owej szczególnej komunii osób utworzonej przez mężczyznę i kobietę, którzy tak ściśle jednoczą się w miłości, że stają się „jednym ciałem” – mówił abp Skworc podczas homilii w katowickiej katedrze.

– Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla przed ks. Arcybiskupem i biskupami pomocniczymi zgromadzili się świadkowie miłości wiernej, uczciwej i trwałej. Małżeństwa, które przeżywają swój czas łaski – jubileusze – mówił na początku Eucharystii ks. Zdzisław Brzezinka, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin katowickiej kurii.

W czasie Mszy św. w katedrze zgromadziło się ponad 800 par małżeńskich, które przeżywają swoje jubileusze małżeńskie. – Wydaje się, że pierwszym i najważniejszym celem obchodzenia rocznic i jubileuszy jest wdzięczność, małżeńskie „dziękuję” wypowiedziane pod adresem męża, żony i wspólne „dziękuję” wypowiedziane w modlitwie wobec Boga – powiedział abp Skworc.