Duchowa Adopcja Życia Poczętego – [szczegóły]
Okna Życia

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, w których matka może anonimowo zostawić swoje nowonarodzone dziecko. Zlokalizowane jest zawsze w dostępnym, a zarazem dyskretnym miejscu, otwartym przez całą dobę.
Jest ostatecznością w tych wypadkach, gdzie nie doszło do zrzeczenia się praw rodzicielskich i przekazania dziecka do adopcji drogą prawną. Z jednej strony ma zapobiegać porzuceniom niemowląt a z drugiej, być nieustannym głosem za życiem oraz alternatywą dla wyboru śmierci i aborcji.
Okno życia to ratunek dla nowonarodzonego dziecka.
Okno życia to miejsce, poprzez które Bóg pamięta i troszczy się o tych najmniejszych i bezbronnych.
Okno życia to znak Miłości Boga, który pragnie, aby każde życie, na-wet to najmniejsze, było chciane i kochane.

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu..?(…)
Nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie.

Na terenie archidiecezji katowickiej jest 6 takich OKIEN ŻYCIA:

1. Piekary Śląskie Dąbrówka Wielka ul. Przyjaźni 229 - klasztor Sióstr św. Karola Boromeusza
  2. Katowice Bogucice, ul. Leopolda 1-3 - klasztor Sióstr św. Jadwigi
  3. Katowice Ligota, ul. Piotrowicka 68 - NZOZ „EPIONE"
  4. Świętochłowice, ul. Chorzowskiej 38 - Szpital Powiatowy
  5. Mikołów - Borowa Wieś ul. Gliwicka 366 - Ośrodek dla Osób Nie-pełnosprawnych Miłosierdzie Boże
  6. Jaworzno ul. Jaworznicka 35 - Przychodnia PRO-FAMILIA-MED

16 listopad 2021

Warsztaty zrozumieć emocje - wstyd