W dniach od 24 do 28 czerwca 2019 r. odbyła się pielgrzymka Doradców Życia Rodzinnego i ich rodzin na Litwę.

Program Pielgrzymki do Litwy


Dzień 1:
Wyjazd z Katowic o godzinie 06:00, przejazd do Studzienicznej, Msza Święta, zwiedzane Sanktuarium Maryjnego. Przejazd do hotelu w okolice Sejn, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Kowna – przedwojennej stolicy Litwy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - starówka, Plac Ratuszowy, dawne jezuickie gimnazjum, miejsca bytowania A. Mickiewicza.
Przejazd do Szydłowa, Msza święta i zwiedzanie sanktuarium maryjnego, a następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Szawli - zwiedzanie Katedry św. Ap. Piotra i Pawła, przejazd do Góry Krzyży i Msza święta w kaplicy przy Górze Krzyży. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Wilna.

Dzień 4:
Śniadanie.  Wilno i Troki – zwiedzanie z przewodnikiem wileńskim, Msza w Ostrej Bramie, zwiedzanie starówki wileńskiej. Przejazd do Trok (zamek księcia Witolda). Powrót do Sejn, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie o godzinie 07:30, następnie przejazd do Sokółki (miejsce cudu Eucharystycznego) – Msza Święta i zwiedzanie. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Katowic. Powrót do Parafii w godzinach późnowieczornych.